Indywidualizm w teambuilding

group of men riding boat

Zarządzanie zespołem, szczególnie kiedy mówimy o części wielkiej firmy, ale także w mniejszych podmiotach zawsze rodzi te same problemy, które co do zasady różni jedynie skala. Każdy menager napotyka problemy związane z integracją, motywacją i zgraniem swojej drużyny.

Dlatego też trzeba pamiętać, że dobry kierownik, czy jakkolwiek inaczej będzie nazywać stanowisko kierownicze, wie że od czasu do czasu konieczny jest firmowy wyjazd pracowniczy lub po prostu odstresowujący. Będzie to doskonała okazja do tego by pracownicy mogli nieco się zrelaksować i jednocześnie poznać się na innej niż zawodowa stopie. Dla menagera będzie to natomiast idealna okazja do tego, by przeprowadzić kilka gier w ramach team building.

Spośród niezliczonej ilości scenariuszy, gier, zabaw i zajęć, które są proponowane dla pracowników chcących uczestniczyć w budowaniu zespołu na pierwszy plan wysuwają się często te najprostsze i najmniej intrygujące. Warto jednak bliżej poznać także takie zajęcia, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać nieco ekstremalne ale jednocześnie będą one przynosiły największa skuteczność. Oczywistym jest przy tym fakt, że niezależnie od najszczerszych chęci zawsze trzeba brać pod uwagę indywidualny charakter grupy, jako całości, a także poszczególnych jej członków. Wszelkie eventy mające na celu integrację pracowników musza brać pod uwagę ich wiek, płeć a także rodzaj wykonywanej pracy.

W przypadkach, kiedy skład osoby zespołu na to pozwala warta skorzystać z oferty spływu pontonem lub kajakiem, połączonej z noclegiem w dziczy lub po prostu pod namiotem. Wysiłek fizyczny, kontakt z dziką naturą, piękne widoki połączone z rywalizacją, mierzeniem się z przeciwnościami losu będzie doskonałym testem przywództwa, charakteru i zdolności radzenia sobie ze stresem. Dodatkowo wieczór spędzony przy wspólnie rozpalonym ognisku będzie cementował wszystkie wspólnie przeżyte emocje i gwarantował odprężenie po wyczerpującym dniu.

Wszystko to razem stworzy w zespole atmosferę dobrze i co najważniejsze wspólnie wykonanej pracy. Każdy z uczestników będzie świadom tego, że pokonał własne słabości, pomógł lub otrzymał pomoc od pozostałych osób. Skoro zatem może liczyć na innych w takich warunkach, a pozostali mają w nim oparcie nawet w ostrym nurcie rzeki, to tym bardziej są wspólnie w stanie wykonać każde zadanie.